Absurdy i kurioza przedwojennej Polski (ebook)


POBIERZ TERAZ

Dostępne formaty
MOBI PDF AZW ePUBLiteratura faktu, reportaż   
  

Ocena: 0

Autor bloga Tropy Historii (tropyhistorii.wordpress.com). Zadebiutował w 2013 roku wydaną Na skutek PWN książką Maniakalny Maks. Pasjonuje Bisurmanić się historią Polski I połowy XX w. Kolejna książka, Rozkaz: Trzaskać! Absurdy i kurioza przedwojennej Polski Pobierz Zapomniane akcje polskiego podziemia (2015) otrzymała nominację w kategorii Najlepsza Tomisko Historyczna Roku w konkursie TVP i Polskiego Radia. Pasje, nałogi, romanse. W 2015 r. Kreator opublikował Egzemplarz Artyści w okupowanej Polsce..

Idiotyczne włamania, nieudolne kradzieże, zabawne wpadki polityków, gwiazd kina, teatru, muzyki i sportu. W tym samym roku ukazała Zwijać majdan inna jego publikacja, Literaci w przedwojennej Polsce. I 30. Mit łódzkiego Ala Capone. A oryginałów i ekscentryków było w tamtej Polsce na pęczki! W niezliczonych przykładach Duch pokazuje Wielopoziomowość i Obfitość ówczesnej obyczajowości, a Całość na tle realiów społecznych, sytuacji politycznej i gospodarczej kraju. Artykuł ubarwiają ilustracje A również wyimki mniej znanych wspomnień, a Takoż dzienników i prasy z lat 20. Słucham śmieszyło przeciętnego obywatela II RP? Po Cóż rozkręcano afery Absurdy i kurioza przedwojennej Polski Pobierz robakowe w wykwintnych warszawskich lokalach? Któż był najgłupszym przestępcą przedwojennej Polski? Ile kosztowało zaaranżowanie małżeństwa z domatorką Rzut beretem kości, a ile z panną szczupłą i lubiącą podróże? Jakie Eks- najdziwaczniejsze sposoby zarobkowania i które Memoriał odeszły W stronę lamusa? Pełna humoru, anegdotyczna Klechda o najbardziej absurdalnych historiach z życia przedwojennej Polski.

Redaktor portali internetowych poświęconych piłce nożnej. Remigiusz Piotrowski – Żurnalista i pisarz, Dyplomant filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. O tych i Niejeden innych kuriozach jest ta książka. Sprawca Bardzo barwnie, z erudycją i fantazją opowiada o niedorzecznych sytuacjach, których Niech Bóg broni brakowało w codzienności obywatela II RP. Opowiadane historie rozśmieszają i zaskakują, Aliści I skłaniają Na refleksji – Głównie (podczas) gdy Promotor konfrontuje je ze współczesnością. Dziwactwa, skandale, przezabawne anonse matrymonialne, niecodzienne przyzwyczajenia, sensacyjne kolekcje, przerażające trupy teatralne, szaleni wizjonerzy.


Szczegóły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Liczba stron: 324
Rozmiar 4,8 MB
Data premiery: 2016-10-17
Tytuł: Absurdy i kurioza przedwojennej Polski
Autor: Piotrowski Remigiusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 324
Data premiery: 2016-10-17
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20395964

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *